Najava/ ZAVRŠNA KONFERENCIJA PROJEKTA: „INOVACIJE U LANCU VRIJEDNOSTI SUHE ŠLJIVE“

Konferenciju organizuje Udruženje Nezavisni biro za razvoj (NBR) Gradačac, u saradnji sa projektnim partnerima: Općina Gračanica, Zemljoradnička zadruga „Gračanka“  i Tehnološki Fakultet Tuzla. Konferencija će se održati

u utorak, 13. novembra/studeni 2018. godine u 11:00 sati

u Konferencijskoj Sali Etna centra, ul. Branilaca Grada b.b., u Gračanici.

Prisutnima će se obratiti:

• Nusret Helić, Načelnik Općine Gračanica,
  • Rasim Husić, direktor Zemljoradničke zadruge „Gračanka“,
  • Mato Mikić, Izvršni direktor, Udruženje Nezavisni biro za razvoj (NBR) Gradačac
  • Fadil Mehmedović, predstavnik Poljoprivrednog zavoda Tuzlanskog kantona,
  • Midhat Jašić, profesor sa Tehnološkog Fakulteta u Tuzli.

Konferencija se organizuje kao finalna aktivnosti projekta “Inovacije u lancu vrijednosti suhe šljive”, na kojoj će biti predstavljene sve aktivnosti i rezultati provedenog projekta, kojeg implementira Nezavisni biro za razvoj (NBR) sa partnerima: Općinom Gračanica, Zemljoradničkom zadrugom „Gračanka“ i Tehnološkim fakultetom Univerziteta Tuzla. Projekt sufinansira Evropska unija, u okviru Programa za lokalnu samoupravu i ekonomski razvoj u BiH, EU ProLocal kojeg implementira GIZ. Ukupna vrijednost projekta iznosi 189.906,00 KM od čega Europska unija sufinancira projekt u iznosu od 151.066,00 KM. Trajanje projekta je 12 mjeseci.

# # # k r a j # # #

Kontakt: Mato Mikić, +387 62 335 789, pitcentar.nbr@gmail.com, www.nbrudruzenje.org