Održana radionica „Brendiranje prehrambenih proizvoda i eteričnih ulja“

U utorak 29.09.2015. godine u prostorijama Udruge poduzetnika i poslodavaca Žepče /UPIP u Žepču, u organizaciji Udruženja Nezavisni biro za razvoj (NBR), ponovo su se okupile liderice organizacija koje njeguju, promovišu i organizuju proizvodnju tradicionalnih proizvoda na području BiH. Susret je priređen povom održavanja radionice „Brendiranje prehrambenih proizvoda i proizvoda od eteričnih ulja“, na kojoj je istaknut značaj shvatanja i razumjevanja brenda proizvoda, koji na mnoge načine može pozitivno uticati na cjelokupno poslovanje. Gospođa Mensura Sušić iz Zenice, koja je vodila radionicu, istakla je između ostalog: „Brendiranim proizvodom privlačimo kupca, te na taj način kupac treba da prepozna i pronađe onu korist koju mu naš proizvod može dati. Prepoznavanje stilova različitih ljudi i prilagođavanje njima predstavlja mudrost procesa brendiranja“.

Projekat „Okusi Bosne i Hercegovine“, u vrijednosti 22.160 USD implementira NEZAVISNI BIRO ZA RAZVOJ ( NBR ) Gradačac, a finansira Američka ambasada u Sarajevu. Sveukupni cilj projekta je razviti održive mehanizme marketinga i promocije tipičnih, tradicionalnih b-h proizvoda u ruralnim područjima u cilju jačanja ekonomske neovisnosti žena.