Preojekat „OKUSI BIH“ – Upriličena još jedna promocija BH tipičnih proizvoda

U PSC Libertas u Žepču, 30.09.2015. godine upriličena je još jedna prezentacija tipičnih proizvoda, čiju proizvodnju njeguju: Udruženje žena „Emina“ Ustikolina –Foča (slatko od guljenih šljiva), Udruženje „4 T„ Modriča (pekmez od jabuka), Udruga poduzetnika i poslodavaca / UPiP Žepče (eterična ulja) i „Okusi Hercegovine“ Mostar (Sir iz mijeha). Posjetioci su imali priliku upoznati se i kupiti prezentovane proizvode žena liderica.Projekat „Okusi Bosne i Hercegovine“, u vrijednosti 22.160 USD implementira NEZAVISNI BIRO ZA RAZVOJ ( NBR ) Gradačac, a finansira Američka ambasada u Sarajevu.

Projekat ima za cilj razviti održive mehanizme marketinga i promocije tipičnih bh proizvoda u ruralnim područjima, u cilju jačanja ekonomske neovisnosti žena.