Projekat „OKUSI BIH“ – Još jedna promocija BH tipičnih proizvoda

U Prodajnom centru „BINGO“ u Goraždu, 09.10.2015. godine održana je još jedna prezentacija bh tipičnih proizvoda, čiju proizvodnju njeguju: Udruženje žena „Emina“ Ustikolina –Foča (slatko od guljenih šljiva), Udruženje „4 T„ Modriča (pekmez od jabuka), Udruga poduzetnika i poslodavaca / UPiP Žepče (eterična ulja) i „Okusi Hercegovine“ Mostar (Sir iz mijeha). Posjetioci su, i ovaj put, imali priliku upoznati se sa proizvodima žena liderica, a takođe i kupiti prezentovane proizvode.

Projekat „Okusi Bosne i Hercegovine“, u vrijednosti 22.160 USD implementira NEZAVISNI BIRO ZA RAZVOJ ( NBR ) Gradačac, a finansira Američka ambasada u Sarajevu.

Projekat ima za cilj razviti održive mehanizme marketinga i promocije tipičnih bh proizvoda u ruralnim područjima, u cilju jačanja ekonomske neovisnosti žena.