Sastanak dijela aktera zaduženih za implementaciju IRRI-projekta

U četvrtak, 27.02.2014. godine u 9,00 sati, u prostorijama Udruženja NEZAVISNI BIRO ZA RAZVOJ (NBR) u Tarevcima (Modriča), održan je redovni konsultativni sastanak dijela aktera zaduženih za implementaciju IRRI-projekta navodnjavanja koji se provodi na teritoriji općina Lovas i Tompojevci (Hrvatska), te Odžak i Šamac (Bosna i Hercegovina). Ukupna vrijednost Projekta je 240,535.47 eura, od čega  Općini Odžak pripada 113.343,50 €. Projektne aktivnosti financira  Europska unija  iz sredstava  IPA II fonda – Programa prekogranične suradnje Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Dr. sc. Hadžidedić Hajrudin, načelnik Općine Odžak, Nada Dugić, koordinatorica Projekta i Enver Sarvan, voditelj Projekta razgovarali su o dostignutom stepenu implementacije Projekta, preostalim aktivnostima i obavezama partnera,  pitanjima dofinanciranja implementacije preostalih aktivnosti, te obavezama vezanim za izvještavanje prema Europskoj uniji. Partneri su, pored međusobne, naročito pohvalili izvanrednu suradnju sa prekograničnim partnerima (općine Lovas i Tompojevci) sa kojima je pripremljen i apliciran novi projekat za Treći poziv Programa prekogranične suradnje između BiH i Hrvatske.